انتخاب رنگ برای دیوار

1- رنگ های متنوع جدید را امتحان کنید
در انتخاب رنگ کمی متجدد باشید، نگذارید حس همیشگی درونیتان شما را به سمت انتخاب رنگ کرم بکشد، رنگ روح اتاق های شماست، می توان با انتخاب رنگ های جدید و متضاد سرد یا گرم محیط اتاق ها را از یکنواختی خارج کرد. اگر بودجه ای دقیق را برای رنگ آمیزی پیش بینی نکرده اید می توانید در صورت به دل ننشتن رنگ رنگی دیگر روی رنگ قبلی زد.

 

طراحی رنگ دیوار و دکوراسیون داخلی
2- نمونه و طراحی
اگر امکان دارد طراحی تقریبی از کار نهایی خود روی کاغذی ترسیم کنید و رنگ بزنید تا تجسم ذهنی آن راحت تر شود. می توانید رنگ های انتخابیتان را در نمونه های کوچک تهیه کنید تا دقیقا به نتیجه نهایی نزدیک شوید.

 

بتونه کاری و زیر سازی رنگ

3- مراحل قبل از رنگ خیلی مهم اند
قبل از شروع به رنگ آمیزی با توجه به نوع رنگ (روغنی، پلاستیک، نیمه پلاستیک) زیر سازی را انجام دهید. شما نیاز دارید درصد زیادی از پروژه رنگ آمیزی را به زیر سازی اختصاص دهید چون اسکلت کار است. باید تا می توانید بتونه بزنید و دیوار را از وجود ترک و ریختگی گچ خالی کنید و آن را صاف کنید، توجه کنید که دیوار کثیف و دارای گرد وغبار نباشد بعد رنگ آمیزی را شروع کنید.

 

رنگ های ساختمانی

4- مقدار رنگ را پیش بینی کنید
مسحت دیوار را به دست آورید و در اختیار فروشنده قرار دهید تا مقدار مورد نیاز رنگ در اختیار شما قرار دهد، ضمنا اگر بتونه کاری کرده اید نیاز دارین که کمی بیشتر رنگ بخرید تا دو لایه رنگ آمیزی کنید. این نکته را فراموش نکنید که مقداری از رنگ باید در آرشیو خانه شما باقی بماند تا اگر روزی در هنگام حمل و نقل لوازم و باربری آسیبی به رنگ دیوار وارد شد دقیقا همان رنگ را جایگزین قسمت آسب دیده کنید.
حتما به کارگران باربری ان نکته با متذکر شوید که به رنگ دیوار ها حساس هستید تا این اتفاق ناخوش آیند نیافتد. اتوبار میرداماد پیشنهاد ماست.

 

سمباده کشی به دیوار
5- سمباده فراموش نشود
سمباده نقش پرداخت زیر سازی را انجام می دهد، حتما دیوار را با سمباده به دقت بسابید، این عمل مانع از سر خوردن رنگ می شود و به دیوار جلوه بهتر و نرم تری می دهد.

 

غلطک رنگ آمیزی دیوار
6- قلمو یا غلطک
غلطک نسبت به قلمو های قدیمی نتیجه بهتری میدهد و مانع از سر خوردگی رنگ می شود، حتما قبل از شروع کار الیاف قلمو و غلطک را بگیرید تا هنگام رنگ آمیزی کنده شده و روی دیوار نچسبند.

 

ترکیب رنگ های ساختمانی
7- رنگ را در یک مرحله درست کنید
حتما در ترکیب رنگ کمی بیشتر از مقدار مورد نیاز رنگ ترکیب کنید، اگر در چند مرحله رنگ درست کنید احتمال دارد درصد اختلاط رنگ اشتباه شود و بعد از خشک شدن رنگ زیبایی دیوار را از بین ببرد.

باربری تهران

پرسش و پاسخ