امروزه اکثر مردم دنیا دچار معضل بزرگی به عنوان درد های غضلانی و کمر درد هستند . بعد از ریشه یابی هایی محققان به این نتیجه رسیدند که یکی از دلایل اصلی این آسیب آزار دهنده که حتی از سنین جوانی دامن گیر مردم می شود ، جابجایی اجسام سنگین در اسباب کشی ها و یا تغییر دکوراسیون هاست که گاها با آسیب های جسمی شدید هم همراه می شود . دانش کم ما از نحوه ی صحیح جا به جایی وسایل سنگین باعث وقوع آسیب هایی می شود که حتی ممکن است جبران نا پذیر باشند و به همین جهت بعنوان یکی از دغدغه ها و نگرانی های مهم خانواده هاست . از جمله آسیب هایی که اغلب دو تا سه ماه بعد از اسباب کشی نشانه هایش نمایان می شوند ، کمردرد های مزمن و طولانی مدت ، زانو درد و بازو درد و فرسایش های طولانی مدت است . جابجا کردن یک وسیله سنگین مانند پیانو جدای از اهمیت بعد مالی اش ، به جهت سخا بودن جابجایی ، اهمیت ویژه آسیب ندیدن دیوار ها و خود وسیله نیاز به تجربه و تخصص دارد و کار هر کسی نیست . جابجایی مواردی از قبیل میز نهارخوری 8 نفره ، گاو صندوق  ، یخچال و مابقی وسایل سنگین نیازمند تجربه است ، باربری میرداماد با استفاده از کادر مجرب یک اسباب کشی سریع ، آسان و دلخواه را برای شما محقق می کند .
در ذیل مطلب به ارائه نکاتی در ارتباط با جابجاکردن وسایل سنگین میپردازیم :
1. براي جابجايي گاز، يخچال، و ماشين لباسشويي از پايه هاي زير چرخدار كه به همين منظور ساخته شده اند استفاده كنيد.
2. ابتدا درب اين وسايل را ببنديد، آنها را روي پايه چرخ قرار داده و با دقت حركت دهيد.
3. براي جابجا كردن مبلمان حتماً از يك نفر كمك بگيريد. در غير اينصورت ابتدا يك طرف مبلمان را بلند كرده، آنرا جابجا كنيد، سپس به طرف ديگر برويد و دو پايه ديگر را بلند نموده و حركت دهيد. (براي تخت، كمد و ساير وسايل نيز مي توانيد از اين تكنيك استفاده كنيد.)
4. برای جابجایی جعبه ها بصورت متوسط به انباشتن وسایل درون آن بپردازید تا جعبه ها بطور تقریبی از وزنی قابل قبول برخوردار باشند .

5. برای برداشتن جعبه ها از روی زمین ، روی زانو نشسته و جعبه رابردارید سپس بلند شوید سعی شوید که در این وضعیت کمر صاف باشد و از زانو بعنوان گلوگاه جابجایی استفاده گردد.
6. سعی شود که هنگام جابجایی وسایل سنگین اینکار با مکث های طولانی تری انجام گردد و بعد از جابجایی هر جعبه چند قدم پیاده روی کنید  تا به وضعیت مناسب جسمانی برسید و مجددا وسایل بعدی را جابجا کنید.

باربری تهران

پرسش و پاسخ